Tarcze ścierne

Tarcze ścierne

Tarcze ścierne

Tarcze ścierne to okrągły papier, który używa się w szlifierkach do różnego rodzaju materiałów. Są one często wykorzystywane w pracach budowlanych przez specjalistów. Profesjonalne tarcze do szlifowania charakteryzują się wysoką jakością i wytrzymałością która pozwala nawet na szlifowanie czegoś takiego jak stal żaroodporna. Najchętniej używanymi są tarcze do szlifowania betonu oraz tarcze do cięcia 125.

Pozostałe tarcze ścierne

Na rynku mamy dostępnych jeszcze wiele innych typów tarcz ściernych. Każda z nich ma swoje wady i zalety, a wybór odpowiedniej powinien zależeć od planowanego charakteru podjętych prac remontowo-budowlanych.
Pozostałe typu tarcz ściernych to:

  • tarcza do żeliwa – charakteryzuje się miękkim materiałem i ceramicznym spoiwem. Oprócz żeliwa doskonale nada się też do metali kolorowych, węglików spiekanych, twardego żeliwa, betonu, pcv, gumy oraz szkła.
  • tarcza do aluminium – stosuję się ją do prac pilarkami stacjonarnymi, ukośnicami oraz z narzędziami na akumulator. tarcze ścierne tego typu charakteryzują się wysoką żywotnością oraz bardzo niską ścieralnością.
  • tarcza do metalu – doskonale sprawdza się przy cięciu profili, prętów, blach oraz innych rodzajach metalu. Tarcze do cięcia metalu wyróżniają się szybkością w obróbce, przy czym są bardzo trwałe. Dzięki temu można długo z nich korzystać.
  • tarcza do betonu – przydatna do pracy przy cięciu bardzo twardych materiałów budowlanych takich jak beton, cegła czy kostka brukowa. Dzięki tarczy do betonu praca przebiega szybko i ekonomicznie, gdyż nie jest ona droga.

Na co zwracać uwagę przy wyborze tarczy?

Wybierając tarcze ścierne do szlifierki należy zwracać uwagę na parametry takiej jak: twardość, rodzaj spoiwa i ostrza, prędkość, ilość zębów, materiał. Przed zakupem powinniśmy przede wszystkim zastanowić się jakiego typu pracę będziemy wykonywać oraz jaki mamy budżet. Niekiedy 1 tarcza może nie starczyć na okres całej pracy i warto zaopatrzyć się w kilka sztuk. Szczególnie, jeśli produkujemy wyroby metalowe takie jak kosze na drewno czy kwietniki. Najtańsze tarcze ścierne zaczynają się od kilku złotych, a najdroższe kosztują nawet kilkaset złotych. Należy przemyśleć dobrze zakup, bo nie zawsze cena idzie w parze z jakością.