Wyroby metalowe w wystroju wnętrz

Wyroby metalowe w wystroju wnętrz

Style wnętrz, w których sprawdzi się metal

Wykorzystanie metalu w aranżacjach nie kojarzy się z ciepłem czy przytulnością. Nie jest to też materiał związany z tradycją. Jednak coraz więcej osób przekonuje się do tego materiału i wykorzystuje wyroby metalowe w swoich wnętrzach.

Metal jest elementem surowym i zimnym. Projektanci najczęściej stosują go w stylu nowoczesnym. Wykorzystują takie elementy jak metalowe stelaże do stołów, blaty, stoliki czy schody. Materiał ten idealnie wpasowuje się również w styl skandynawski, industrialny czy loftowy.

Wyroby metalowe jako pojedyncze elementy sprawdzą się natomiast w każdym wnętrzu. Ze względów praktycznych większość z nas w łazience posiada metalowy wieszak do łazienki. Metalowy kwietnik świetnie sprawdza się w każdej aranżacji i zastępuje tradycyjny drewniany kwietnik. Kominek natomiast jest elementem, który wprowadza do naszego domu ciepło i przytulność. Aby dodać trochę stylu i urozmaicić wnętrze wystarczy obok postawić metalowy kosz na drewno kominkowe lub stojak do drewna kominkowego.

Meble z metalu

Metal często pojawia się w dodatkach i akcesoriach. Popularną dekoracją ścienną jest półka metalowa. Coraz częściej ławy, stoliki czy lampy wykonane są z metalu. Znany designer stworzył wręcz laboratoryjną kuchnię dzięki obłożeniu miedzianymi blachami szafek oraz elementów sprzętu kuchennego. Nowatorskim pomysłem jest ścienna okładzina z metalu, metalowe kotary czy firanki. Wykorzystanie metalu w aranżacji ogranicza tylko nasza wyobraźnia.

Metalowe grzejniki kiedyś ukrywano twierdząc, że psują pomieszczenie. Dzisiaj natomiast projektanci je eksponują jako dekorację przestrzeni.

Zalety, jakie mają wyroby metalowe we wnętrzach

Wizualnie prezentuje się bez zastrzeżenia. Metalowe elementy doskonale łączą się ze skórą czy naturalnym drewnem. Idealnie też komponuje się ze szkłem. Metal jest materiałem uniwersalnym, przez co jego elementy, w tym meble z metalu, pasują do każdego wnętrza. Kolejną zaletą jest efekt zwiększenia przestrzeni. Dzięki odbiciu światła przestrzeń wydaje się optycznie większa. O metal tak jak i inne materiały trzeba odpowiednio dbać, aby dawał zamierzony efekt.